MAISTAS

Mūsų parduotuvėje galite rasti įvairiausių valgomūjų bičių produktų iš kurių pagrindiniai tai:

 

Medus tai saldus, tąsus skystis, bičių gaminamas iš žieduose esančio nektaro. Tai natūralus saldiklis, kadangi medaus pagrindą sudaro apie 20 proc. vandens ir daugybe anglevandenių, o tiksliau gliukozė ir fruktozė, kuri ir suteikia medui saldų skonį.

 

Medų bitės gaminą iš nektaro. Surenka bitė nektarą į savo viduje esantį „medaus skrandį“. Kodėl toks pavadinimas? O todėl, nes ten bitės organizme iš nektaro perdirbamas medus. Ar žinojote, kad medui galiojimo laiko nereikia, nes tiesiog negenda. Neseniai bičių supilstytas skystas medus koriuose gali išbūti apie 2 savaites. Po to laikotarpio medus pradeda kristalizuotis (kietėti).  Kuo daugiau meduje fruktozės, tuo ilgiau jis liks tąsus. ideli švelnūs kristaliukai greičiau susidaro tada, kai meduje yra daug gliukozės.

Medaus yra įvairiausių rūšių, kurioms didžiausią įtaką padaro augalai iš kurių imamas nektaras. Žinoma, daug priklauso ir nuo proceso kuris yra naudojamas išgaunant medų. Kartais medus gardinams įvairiais priemaišais - vaisiais, uogomis, riešutais.

 

Apie medaus reikšmę sveikatai jau kalbama nuo seniausių laikų. Kasdieninis medaus vartojimas gerina sveikatą, tiekdamas kūnui antioksidantus, kurie pašalina laisvuosius radikalus, galinčius sukelti ligas. Medus taip pat gerina imuninės sistemos darbą,  apsaugodamas nuo daugelių ligų. Jo sudėtyje yra polifenolio, kuris laikomas galingu antioksidantu, galinčiu sumažinti širdies ligų  ir vėžio riziką.

 

Be to medus gali būti toks pats veiksmingas vaistas nuo kosulio, kaip ir daugelis vaistinėse parduodamų sirupų. Meduje mirkyti bintai taip pat turi gydomųjų galių. Piteris Charlzas Molanas Naujosios Zelandijos Waikato universitete atliktų tyrimų* metu atrado, kad medaus natūralios antibakterinės savybės padeda gydyti žaizdas. Gydant nudegimus ir žaizdas, medus gali būti tepamas tiesiai ant problematinės vietos, aprišant 24-48 valandoms.

 

San Diego universiteto mokslininkai atrado, kad cukraus pakeitimas medumi padėjo nepriaugti svorio ir sumažino cukraus kiekį kraujyje. Na, o 5000 metų senumo tradicinio holistinio mokymo ir mitybos sistema Ajurveda nurodo, kad medus yra vienintelis leidžiamas saldikis tiems, kurie nori numesti svorio, nes medus sušildo organizmą, taip skatindamas metabolizmą.

 

Bičių duonelė iš įvairių laukinių ir kultūrinių augalų žiedų bičių surinktų žiedadulkių, sulipdytų bičių seilėmis ir nektaru į rutulėlius, produktas. Bitės neša į avilius ir meta į korių akeles. Aviliuose jaunesnės bitės priekiniais žandais žiedadulkių rutulėlius sutrupina ir galvomis gerai suspaudžia. Taip bitės dirba, kol žiedadulkėmis užlipdo du trečdalius akutės tūrio. Į tą pačią akutę dėdamos įvairių augalų žiedadulkes, bitės jų nerūšiuoja. Kai akutės pripildomos, bitės jų viršų užpila medumi, užlipdo vašku – tokį mišinį palieka subręsti ir taip įtakojama dregmės, šilumos, fermentų ir mikroorganizmų gaminama bičių duonelė. Ją bitės naudoja maitinti bičių perus, kuriems augant reikia labai daug baltyminės medžiagos. Tai pat, daug duonelės bitės vartoja pieneliui, vaškui gaminti, tranams maitinti, nes ir jie be baltyminio maisto greitai nusilpsta, o tokius tranus bitės išmeta lauk.

 

Bičių duonelė išties yra sveiktą stiprinantis produktas, kadangi ilgame duonelės maistingumo sąraše įvairiomis proporcijomis puikuojasi baltymai, vitaminai, mineralai, amino rūgštys ir kitos naudingosios medžiagos. Matyt ne veltui bites duoną saugo pirmajame avilio aukšte, kuriame įsikūrusi ir bičių namų ponia - motinėlė. Nors bičių duonelė priskiriama maisto produktams, tačiau tikrai nepatariame jos vartoti vietoj pietų. Rekomenduotina po šaukštelį kasdien. Bičių duonelę nėra linkęs gesti produktas, tačiau geriausia ją laikyti vėsesnėje vietoje. Taip ji nepraras ir skonio, ir savo konsistencijos.

 

Bičių pikis tai biologinė medžiaga, kurią surenka bitės iš medžių pumpurų, jaunų šakelių lapų. Bičių pikyje jau identifikuota daugiau kaip 300 biologiškai aktyvių medžiagų. Tai viena populiariausių priemonių pasaulyje, žinoma, dėl plataus veikimo spektro, stiprinanti imuninę sistemą, mažinanti uždegimą, naikinanti bakterijas, praturtinanti organizmą antioksidantais.

 

Pikyje yra įvairių augalų dervų, kitų aromatinių medžiagų. Jas bitės sumaišo su savo seilėmis, vašku, nektaru ir žiedadulkėmis. Pikiu bitės užklijuoja avilio plyšius, pritvirtina korius. Jau nuo senų laikų žmonės žinojo, kad bičių pikis padeda gyti žaizdoms, malšina skausmą, tinimą, šalina blogą kvapą. Bitininkai pastebėjo, kad avilyje ar drevėje, kur gyvena bičių šeima, yra labai švaru. Paaiškėjo, kad bičių šeimą nuo infekcijų ar pašalinių gyvių saugo pikis.Bičių pikis tinka gydyti slogą, gerklės uždegimą, kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas.

 

Viena iš organizmo senėjimo priežasčių yra jame vykstantys oksidacijos procesai. Juos gali sustabdyti antioksidantai. Antioksidacinį bičių pikio poveikį nulemia viena iš jo sudėtyje esančių nesočiųjų riebalų rūgščių – oksideceno rūgštis. Bičių pikio preparatai naudojami aterosklerozės profilaktikai ir hipertenzijai gydyti: juos vartojant mažėja cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujo spaudimas.

Atsiprašome už nepatogumus.

Šiuo metu šioje kategorijoje prekių nėra.

arrow_upward